Každý všední den, ne-li také víkend, trávíme v práci, mnohdy v depresivním prostředí, ve kterém jsme hlavně kvůli penězům. Takovýto stereotyp nesneseme a rádi unikneme k naší oblíbené zábavě. Stres ale samozřejmě nepřináší pouze pracovní prostředí, ale také vztahy, finance a celkově celý svět. Jako formu úniku forma papíru a tužky, v dnešní době nějaký textový editor a rychlé prsty, si vybírá určité množství lidí. V daných situacích je jednodušší vypsat se z dojmů a myšlenek sám doma, než je sdělit svým blízkým.
Schválně si zkuste jednoho večera nebo jiné volné chvíle sednout k počítači a začít psát příběh. Vymyslete si postavy, ať už s běžnými českými či cizojazyčnými jmény, nebo se jmény naprosto vymyšlenými či pohádkovými. V těchto chvílích se soustřeďte pouze na daný scénář, promyslete si postupně dopředu děj a návaznost, a jestli dokážete psát navazující příběh včetně těch nejmenších detailů, protože mnoho bestsellerů vyšlo samozřejmě na několik set stran.
Nebojte se zasnít, že váš příběh může být vydán, prodáván v knihkupectvích a být tak skvělou šancí pro váš úspěch . Každý spisovatel byl určitou dobu neznámým člověkem pro veřejnost a nějakým způsobem začínal s psaním. Velmi oblíbenými pro dnešní generaci čtenářů se stávají knihy s motivem podle skutečné události. Zahrňte proto do psaní nějaké prvky z vašeho života a zážitků, okoření celý děj a vy díky zažité situaci danou pasáž knihy skvěle popíšete.
Pokud jste ve škole neexcelovali v češtině a bojíte se pravopisu, nezoufejte. Běžnou praxí pro knihy je korektura, za kterou se samozřejmě platí, ale máte s ní jistotu, že vaše práce bude pravopisně a stylisticky bez chyby. V této situaci vám také dokáže pomoci známý či kamarád, který pravopis skvěle ovládá, ba dokonce je třeba učitelem českého jazyka. Hlavně neupravujte světoznámá díla jen proto, abyste měli pocit, že váš výtvor bude skoro tak dobrý jak od známého spisovatele. Soustřeďte se na vaše dílo, přístup a případný postup při propagaci a vydání.